Konkurs plastyczny „Baśnie rosyjskie w oczach dziecka”

W dniach od 1 lutego do 30 kwietnia 2013 roku przeprowadzony został polsko–rosyjski konkurs plastyczny pn. „Baśnie rosyjskie w oczach dziecka” według twórczości pisarzy rosyjskich:

Lwa Tołstoja – „Trzy niedźwiedzie”
Aleksandra Puszkina – Bajka o rybaku i rybce”
Siergieja Michałkowa – „Nie płacz koziołku”
Kornela Czukowskiego – „Myj do dziur”
Iwana Kryłowa – „Lisica i wrona”.

Konkurs odbył się w ramach współpracy między dwoma zaprzyjaźnionymi miastami m. Słupskiem (Polska) i m. Archangielskiem (Rosja).     Organizatorami były: Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku i Centralny System Biblioteczny w Archangielsku.

Do uczestnictwa w konkursie zaproszono dzieci ze Słupska i Archangielska w wieku od 5 do 9 lat. Zainteresowanie było ogromne. Na konkurs wpłynęło 384 prac (189 rysunków dzieci ze Słupska i 195 rysunków dzieci z Archangielska).

Podsumowanie i uroczyste otwarcie wystawy nagrodzonych prac odbyło się 20 maja 2013 roku w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego przy ulicy Sienkiewicza 19 w Słupsku. Jury nagrodziło 30 dzieci ze Słupska i 22 dzieci z Archangielska.

Wyróżnione prace  można obejrzeć na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku lub w galeriiach na Facebooku:
- nagrodzone prace dzieci ze Słupska
- nagrodzone prace dzieci ze Archangielska

Sponsorzy nagród ufundowanych dla zwycięzców konkursu:
1.    Agencja Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska” w Słupsku – Remigiusz Łoś,
2.    Starostwo Powiatowe w Słupsku - Sławomir Ziemianowicz,
3.    „Sprzedaż Dobrej Książki” w Tczewie - Katarzyna Ostrowska,
4.    PHU „Finezja” w Słupsku - Robert Grunwald,
5.    Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki i Wydawnictwo IBIS w Starym Mieście - Mariusz Napierała,
6.    Firma „Kapryss” w Olkuszu - Joanna Przyborowska,
7.    Księgarnia „Pegaz” w Słupsku – Wiesław Szymankiewicz,
8.    Księgarnia „Ratuszowa’ w Słupsku - Jerzy Sawicki,
9.    Księgarnia „Matras” w Warszawie - Dariusz Knap,
10.  Fundacja „Russkij Mir” w Moskwie - Piotr Skorospiełow.