Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej

Jak uwolni─ç potencja┼é aktywno┼Ťci obywatelskiej mieszka┼äc├│w Polski lokalnej? Odpowiedzi na to pytanie udziel─ů uczestnicy debaty┬áÔÇ×Rozwijamy skrzyd┼éa Polski lokalnejÔÇŁ, kt├│ra 19 maja 2016 r. o godz. 10.00 odb─Ödzie si─Ö w┬á Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii D─ůbrowskiej w S┼éupsku a tak┼╝e w┬á49 innych miejscowo┼Ťciach w┬áca┼éej Polsce.

Debata jest cz─Ö┼Ťci─ů projektu pod takim samym tytu┼éem, organizowanego przez Instytut Bada┼ä nad Gospodark─ů Rynkow─ů oraz Fundacj─Ö Rozwoju Spo┼éecze┼ästwa Informacyjnego. To┬áprojekt, kt├│rego celem jest wywo┼éanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych spo┼éeczno┼Ťci. ÔÇô Rozw├│j Polski lokalnej wymaga przede wszystkim dobrego pomys┼éu. Wizji, kt├│ra pozwoli zmobilizowa─ç mieszka┼äc├│w i celu, kt├│ry wsp├│lnymi si┼éami mo┼╝na osi─ůgn─ů─ç. Mechanizmy rozwojowe powinny opiera─ç si─Ö na wiedzy eksperckiej, ale nie wolno zapomina─ç o┬á zaanga┼╝owaniu i┬ádo┼Ťwiadczeniu lokalnych lider├│w ÔÇô m├│wi Piotr Zbieranek, koordynator projektu.

Do udzia┼éu w projekcie zosta┼éa zaproszona m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii D─ůbrowskiej w S┼éupsku ÔÇô Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, poniewa┼╝ s─ů nie tylko lokalnym centrum dost─Öpu do informacji i┬áwiedzy, ale tak┼╝e przestrzeni─ů spotka┼ä ÔÇô tak potrzebnych zw┼éaszcza w┬ámniejszych miejscowo┼Ťciach ÔÇô m├│wi┬á dyrektor Danuta Sroka.

Debata w S┼éupsku odb─Ödzie si─Ö 19.05.2016 r. o godz. 10.00. W spotkaniu b─Öd─ů uczestniczy─ç przedstawiciele samorz─ůdu, reprezentanci lokalnych instytucji i organizacji, a tak┼╝e mieszka┼äcy.

Spotkanie  będzie miało  formę warsztatu, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostan─ů przedstawione opinii publicznej za┬ápo┼Ťrednictwem partner├│w medialnych oraz na XI Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2016┬ár. w┬áWarszawie. Raport z debat zostanie wr─Öczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.

Projekt ÔÇ×Rozwijamy skrzyd┼éa Polski lokalnejÔÇŁ┬á zosta┼é obj─Öty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski. Og├│lnopolscy partnerzy medialni: dzienniki i tygodniki Grupy Polska Press , TVP Kultura, ngo.pl jak r├│wnie┼╝ patronat Prezydenta S┼éupska.

Projekt jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego. Kongresy Obywatelskie od 10 lat s─ů miejscem spotkania, wymiany refleksji i dyskusji mi─Ödzy Polakami. Kongres anga┼╝uje do┬ározm├│w o rozwoju Polski znanych i cenionych przedstawicieli ┼Ťwiata nauki, kultury, polityki, spo┼éecze┼ästwa obywatelskiego czy biznesu (w┼Ťr├│d uczestnik├│w kongresowych dyskusji mo┼╝na wymieni─ç m.in. Jana Englerta, Lecha Wa┼é─Ös─Ö, Joann─Ö Szczepkowsk─ů czy Jacka ┼╗akowskiego).

Więcej o projekcie: www.kongresobywatelski.pl, zakładka: Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej

Kontakt:

Dział Informacji i Promocji