Z bibliotek─ů przez S┼éupsk

IX edycja projektu czytelniczego dla dzieci trzecich klas szk├│┼é podstawowych┬á ÔÇ×Z Bibliotek─ů przez S┼éupskÔÇŁ ju┼╝ za nami. Tym razem impreza organizowana z okazji Tygodnia Bibliotek mia┼éa charakter ludowy, ┬ámotywem przewodnim by┼éa ┬áposta─ç diab┼éa pomorskiego w ba┼Ťniach i legendach.

W Filiach Biblioteki przeprowadzono cykl zaj─Ö─ç, podczas kt├│rych dzieci pozna┼éy histori─Ö zabytk├│w, a tak┼╝e - za pomoc─ů r├│┼╝nych materia┼é├│w plastycznych┬á wykona┼éy kuk┼éy pomorskiego diab┼éa. Inspiracje czerpa┼éy z ba┼Ťni Jolanty Nitkowskiej ÔÇô W─Öglarz ÔÇ×Czarcia ka┼éu┼╝aÔÇŁ ze zbiorku ÔÇ×Wyprawa do Krainy Ba┼ŤniÔÇŁ. W dnu ┬á11 maja┬ázaprezentowa┼éy swoje prace w Ratuszu i Starostwie Powiatowym.

Tradycyjnie ÔÇô Prezydent Miasta S┼éupska┬áRobert Biedro┼ä┬ái Starosta S┼éupski Zdzis┼éaw Ko┼éodziejski┬ájako Gospodarze zabytkowych obiekt├│w - przeczytali dzieciom jedn─ů z ba┼Ťni pochodz─ůcych ze zbiorku ÔÇ×Wyprawa do Krainy Ba┼ŤniÔÇŁ Jolanty Nitkowskiej ÔÇô W─Öglarz. P├│┼║niej zaprosili ┬áwszystkich uczestnik├│w projektu do ┬ázwiedzenia swoich gabinet├│w i zabytkowych gmach├│w. Na koniec z wie┼╝y widokowej dzieci podziwia┼éy panoram─Ö miasta.

Dodatkow─ů atrakcj─ů w tym dniu by┼éo zaproszenie dyrektora teatru ÔÇ×T─ÖczaÔÇŁ pana Micha┼éa Tramera do w─Ödr├│wki po zakamarkach teatru, dzieci zajrza┼éy za kulisy, zwiedzi┼éy pracowni─Ö, stolarni─Ö, garderob─Ö. W ka┼╝dym z tych miejsc czeka┼éa posta─ç z bajki, kt├│ra zdradza┼éa tajniki tego zaczarowanego miejsca.

Majowa impreza ÔÇ×Z Bibliotek─ů przez S┼éupskÔÇŁ to ju┼╝ tradycyjne spotkanie z bajk─ů regionaln─ů i wielka przygoda, za kt├│r─ů kryje si─Ö zaczarowany ┼Ťwiat wyobra┼║ni.

Obszerna fotorelacja na naszym fejsbuku

Alina Jasiocha