Spotkanie z Komedą

Klub Czarnego Krążka zaprasza na kolejne spotkanie, pt. „Krzysztof Komeda – życie i twórczość”, które odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) o godz. 17-tej w MAK-u Miejskiej Biblioteki Publicznej (Grodzka 3)

Krzysztof Komeda, właśc. Krzysztof Trzciński (ur. 27 kwietnia 1931 w Poznaniu, zm. 23 kwietnia 1969 w Warszawie) był polskim kompozytorem i pianistą jazzowym, twórcą muzyki filmowej.  Pionier jazzu nowoczesnego w Polsce. Jego rosnącą popularność na świecie przerwała nagła, tragiczna śmierć.

Podczas spotkania w Klubie Czarnego Krążka pragniemy przestawić Państwu życie i twórczość tego najwybitniejszego polskiego jazzmana. Usłyszymy najpopularniejsze utwory Komedy takie jak: „Kołysanka” z filmu Romana Polańskiego „Dziecko Rosemary”, czy „Crazy girl ” z filmu „Nóż w wodzie”.

Przypomnimy też wybitne kompozycje „modern jazzu”: „Moją Balladę”, „Kattornę” i „Svatetic”.

Obejrzymy również i usłyszymy mniej znane, archiwalne nagrania.

Spotkanie poprowadzą Daniel Odija i Maria Chamier -Gliszczyńska