Wiosenny zawrót głowy

W sobot─Ö przed Kaplic─ů ┼Ťw. Jerzego odby┼é si─Ö wsp├│┼éorganizowany przez nasz─ů bibliotek─Ö piknik rodzinny, pt.┬á"Ptaszarnia". Okazj─ů do jego zorganizowania by┼é┬á┼Üwiatowy Dzie┼ä Ptak├│w, przypadaj─ůcy 1 kwietnia, imieniny ┼Ťw.┬áJerzego, patrona w─Ödrowc├│w i artyst├│w, ┼Üwiatowy Dzie┼ä Ksi─ů┼╝ki i Praw Autorskich.

Pomys┼éodawc─ů i inicjatorem przedsi─Öwzi─Öcia by┼é s┼éupski poeta, Ireneusz Borkowski. Program obfitowa┼é w wydarzenia - ┬ágry edukacyjne, wyk┼éady na temat ptak├│w, rze┼║bienie pierzastych zwierzak├│w, wystawa malarstwa i rze┼║by, konstruowanie budek l─Ögowych, maraton czytania literatury ornitologicznej, konkursy plastyczne i in.

Imprez─Ö wsp├│┼éorganizowali:┬á┬áMiejska Biblioteka Publiczna,┬áPomorski┬áZesp├│┼é Park├│w Krajobrazowych, S┼éowi┼äski Parki Narodowy, Nadle┼Ťnictwo Le┼Ťny Dw├│r,┬áStowarzyszenie Obszar Wra┼╝liwo┼Ťci, Stowarzyszeniu "Razem", Klub Plastyka im. A. Morawskiego, Klub Aktywno┼Ťci Os├│b Niepe┼énosprawnych "Kawon",┬áUM - Zielony Punkt.

Patronatem "Ptaszarnię" objęli: UM, Starostwo Powiatowe, CER, GLF, CKP, ZST.

Wszystkie wykonane podczas imprezy budki wyeksponowane b─Öd─ů na wystawie w Filii nr 8 MBP przy ul. Braci Gierymskich 1. Zapraszamy do ogl─ůdania.

Obszerna fotorelacja z imprezy na Facebooku.