W krainie ekonomicznych dziwadeł

Czym si─Ö r├│┼╝ni bank od parabanku? Co to jest manko, waluta, podatki, kredyt? Te oraz inne ekonomiczne poj─Öcia obja┼Ťniaj─ů Grzegorz Kasdepke wraz z Ryszardem Petru w ksi─ů┼╝ce ÔÇ×Zask├│rniaki i inne dziwad┼éa z krainy portfelaÔÇŁ. Na spotkanie z owymi stworami w Miejscu Animacji Kultury MBP stawi┼éy si─Ö dzielnie dzieci z Przedszkola nr 6 w dniach 13 oraz 14 kwietnia.

Zwiedzaj─ůc wystaw─Ö Narodowego Centrum Kultury, dzieci mog┼éy policzy─ç zask├│rniaki, sprawdzi─ç jak ro┼Ťnie inwestycja, oceni─ç jak d┼éugi jest d┼éug, zajrze─ç do nory stwora o imieniu Debet, wytropi─ç fiskusa na podstawie opisu sporz─ůdzonego w opowiadaniu ÔÇ×Szcz─ÖkiÔÇŁ, a tak┼╝e ÔÇŽ pole┼╝e─ç na polisie.

Dope┼énieniem lekcji bibliotecznej by┼éa praca plastyczna, podczas kt├│rej przedszkolaki pi─Öknie wykona┼éy rozk┼éadane ÔÇ×ekonomiczne zooÔÇŁ.

Zobaczcie zdj─Öcia z zaj─Ö─ç na naszym Facebooku