Andersenada - wieczorne bajanie

Corocznie - w ostatni pi─ůtek marca - MBP w S┼éupsku organizuje wsp├│lnie ze Szko┼é─ů Podstawow─ů nr 6 w S┼éupsku spotkania z okazji urodzin Andersena. Nie inaczej by┼éo 1.04.2016 roku, gdy w Miejscu Animacji Kultury zebra┼éa si─Ö grupa dzieci chc─ůcych uczestniczy─ç w tym fascynuj─ůcym, wieczornym wydarzeniu.

Spotkanie przebieg┼éo w atmosferze zabawy, ta┼äc├│w, ┼Ťmiechu, a tak┼╝e z nutk─ů tajemniczo┼Ťci i strachu.

Dzieci ┼Ťwietnie radzi┼éy sobie z przygotowanymi zadaniami, zagadkami. Podczas przygotowanej prezentacji mia┼éy okazj─Ö pozna─ç ┼╝yciorys s┼éynnego bajkopisarza oraz wys┼éucha─ç ba┼Ťni ÔÇ×┼ÜwiniopasÔÇŁ przeczytanej przez zaproszonych go┼Ťci: p. Danut─Ö Srok─Ö (Dyrektor MBP) oraz p. Grzegorza Boreckiego (Dyrektora Szko┼éy Podstawowej nr 6).

Najbardziej wyczekiwanym przez uczestnik├│w Andersenady punktem scenariusza, by┼éo wywo┼éywanie ducha Andersena oraz pod─ů┼╝anie z latarkami za jego ┼Ťladami w podziemiach gmachu. Podczas w─Ödr├│wki Duch ukazywa┼é si─Ö dzieciom na chwil─Ö, by potem znikn─ů─ç w spos├│b tajemniczy w jednym z bibliotecznych pomieszcze┼ä. Pozostawi┼é jednak po sobie przedmioty, kt├│re dzieci bezb┼é─Ödnie skojarzy┼éy z tytu┼éami ba┼Ťni.

C├│┼╝ ÔÇŽ mamy nadziej─Ö, ┼╝e w przysz┼éym roku duch Andersena nawiedzi nas ponownie.

Dzi─Ökujemy serdecznie p. Iwonie Ollik za wsp├│┼éorganizacj─Ö tego fantastycznego przedsi─Öwzi─Öcia, a dzieciom ÔÇô za tak liczne przybycie i znakomit─ů zabaw─Ö.

Do zobaczenia ju┼╝ za rok!

Katarzyna Kowalska