DÉJÀ VU

KCK 7 kwiecień 2016

Klub Czarnego Kr─ů┼╝ka┬ázaprasza na drug─ů ods┼éon─Ö cyklu┬áÔÇ×Spotkanie z jedn─ů p┼éyt─ůÔÇŁ. Bohatek─ů wieczoru b─Ödzie┬áD├ëJ├Ç VU ÔÇô Crosby Stills Nash & Young.

CSN&Y był jednym z najbardziej popularnych zespołów lat 70. Wywarł on duży wpływ na muzykę i kulturę w Stanach Zjednoczonych. Supergrupę utworzyli w 1969 roku muzycy ze znanych wówczas amerykańskich grup: BYRDS (David Crosby) i BUFFALO SPRINGFIELD (Stephen Stills, Neil Young) oraz brytyjskiej HOLLIES (Graham Nash).

Muzyka powsta┼éej formacji to kombinacja element├│w country, (folk)rocka i modnego wtedy nurtu, tak zwanej Inwazji Brytyjskiej. Dodatkowe cechy to zaanga┼╝owane teksty, mistrzowsko wykorzystanie instrument├│w, a nade wszystko perfekcyjne harmonie wokalne.Obok wsp├│lnego grania cz┼éonkowie czw├│rki dali sobie pe┼én─ů swobod─Ö co do kariery solowej. Mo┼╝e dlatego, wyst─Öpuj─ůcaw r├│┼╝nych konfiguracjach (CS, CSN, CSNY) formacja, przetrwa┼éa do pocz─ůtku XXI wieku. A cz┼éonkowie nieistniej─ůcej ju┼╝ grupy do dzi┼Ť kontynuuj─ů solowe kariery.

Pochodz─ůcy z 1970 roku D├ëJ├Ç VU jest ich pierwszym studyjnym albumem. Nagranie trwa┼éo ok. 800 godzin. Poszczeg├│lne utwory (z wyj─ůtkiem Woodstock) zosta┼éy nagrywane w ramach indywidualnych sesji z ka┼╝dym z osobna. Zwracano uwagi na najdrobniejsze szczeg├│┼éy. Powsta┼éo arcydzie┼éoÔÇŽ

Sympatycy muzyki rockowej b─Öd─ů mieli okazj─Ö pos┼éucha─ç w ca┼éo┼Ťci p┼éyty analogowej┬ápodczas najbli┼╝szego spotkania, kt├│re odb─Ödzie si─Ö

7 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00
w Miejscu Animacji Kultury MBP