Przygoda z wilkiem i zającem

… czyli bohaterami dawniejszych bajek rosyjskich, to coś co przyniosło maluchom wiele radości. Odwiedzając bibliotekę przy ul. Hubalczyków przedszkolaki z Tęczowej Doliny poznały podstawowe symbole Rosji oraz kulturę tego kraju pokazaną oczami dziecka.

Dzięki Panu Przemkowi z Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego dzieci poznały postaci z bajek rosyjskich a także figurki i zabawki wykonane wieloma różnymi technikami. Rywalizowały w rozkładaniu i składaniu matrioszki na czas, dowiedziały się, że Kubuś Puchatek pochodzi z Rosji a samowar służy do parzenia herbaty…

W nagrodę za dobre sprawowanie obejrzały „ Maszę i Niedźwiedzia” - najnowszą bajkę rosyjską, która podobała im się tak samo jak starszy „Wilk i Zając”.

W zajęciach, które odbyły się 10 i 11 marca w Filii nr 11, przy ul. Hubalczyków 8 udział wzięły dzieci z Przedszkola Miejskiego „Tęczowa Dolina” w Słupsku.

Więcej zdjęć na naszym fejsbukowym profilu