11 listopada - Dzie┼ä Niepodleg┼éo┼Ťci

ÔÇ×ÔÇŽI wtedy my┼Ťl powsta┼éa taka,
By przez szacunek dla przesz┼éo┼Ťci,
Ten dzień na zawsze, dla Polaka,
Pozosta┼é Dniem Niepodleg┼éo┼ŤciÔÇŁ.

20141106904Aby powi─Ökszy─ç kliknij w obrazek

Dzie┼ä 11 listopada ustanowiono ┼Ťwi─Ötem pa┼ästwowym po raz pierwszy w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989roku, w czasie rz─ůd├│w komunistycznych obchodzenie ┼Ťwi─Öta 11 listopada by┼éo zakazane. Dopiero w roku 1989, ustaw─ů Sejmu, przywr├│cono obchody tego ┼Ťwi─Öta.

20141106889Aby powi─Ökszy─ç kliknij w obrazek

W zwi─ůzku z t─ů uroczysto┼Ťci─ů, 6 i 7 listopada, w Bibliotece przy ul. Braci Gierymskich, dzieci z kl. III A i IIIB SP nr 8 wzi─Ö┼éy udzia┼é w porankach patriotycznych. Obejrza┼éy prezentacje na temat rozbior├│w Polski, jej drogi do niepodleg┼éo┼Ťci i symboli narodowych naszego kraju. Powag─Ö spotkania podkre┼Ťli┼éy recytowane przez uczni├│w wiersze oraz wsp├│lne ┼Ťpiewanie Pie┼Ťni Legion├│w Polskich - My Pierwsza Brygada i Hymnu Polski.

20141106907Aby powi─Ökszy─ç kliknij w obrazek

W czasie zaj─Ö─ç plastycznych dzieci wykona┼éy wizerunek OR┼üA BIA┼üEGO oraz przygotowa┼éy bia┼éo-czerwone kotyliony, kt├│re z dum─ů prezentowa┼éy tego dnia tak┼╝e w szkole.

20141107919Aby powi─Ökszy─ç kliknij w obrazek

Poranki patriotyczne zosta┼éy przeprowadzony we wsp├│┼épracy ze Szko┼é─ů Podstawow─ů nr 8, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa inicjowanego przez Bibliotek─Ö Narodow─ů, dzi─Öki kt├│remu dokonywany jest zakup nowo┼Ťci wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych.