Lokomotyw─ů przez ┼Ťwiat

Pod tak─ů nazw─ů, 27 pa┼║dziernika, odby┼é si─Ö konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima

Tym razem swoje interpretacje przedstawiły dzieci klas 2 SP nr 8. Przygotowaniem maluchów do recytacji zajmowały się nauczycielki z biblioteki szkolnej, a sam konkurs przeprowadzony został w Bibliotece przy ul. Braci Gierymskich.

┼╗ywio┼éowy doping koleg├│w i kole┼╝anek,  pomaga┼é uczestnikom deklamuj─ůcym ÔÇ×Pana HilaregoÔÇŁ, ÔÇ×Ptasie radioÔÇŁ, ÔÇ×Skar┼╝ypyt─ÖÔÇŁ i inne wiersze, ale zwyci─Özca mo┼╝e by─ç tylko jedenÔÇŽ a w┼éa┼Ťciwie trzech. Cho─ç nagrody ksi─ů┼╝kowe i dyplomy wr─Öczono zdobywcom trzech pierwszych miejsc to wysi┼éki wszystkich uczestnik├│w  zosta┼éy docenione i w  ramach wyr├│┼╝nienia otrzymali oni  zestawy klock├│w Jenga.

Konkurs ÔÇ×Lokomotyw─ů przez ┼ŤwiatÔÇŁ zosta┼é przeprowadzony we wsp├│┼épracy ze Szko┼é─ů Podstawow─ů nr 8, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa inicjowanego przez Bibliotek─Ö Narodow─ů, dzi─Öki kt├│remu dokonywany jest zakup nowo┼Ťci wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych.

Magdalena Owczarek