Zakup nowo┼Ťci

Zakup nowo┼Ťci wydawniczych do bibliotek publicznych
zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych

W czerwcu 2014 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii D─ůbrowskiej w S┼éupsku z┼éo┼╝y┼éa wniosek do og┼éoszonego po raz pierwszy w tym roku Programu Biblioteki Narodowej ÔÇ×Zakup nowo┼Ťci wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych".

Aby powi─Ökszy─ç kliknij w obrazek

Priorytet ten jest nowym elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kt├│ry b─Ödzie realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020. Jego za┼éo┼╝eniem jest wypracowanie partnerstwa i modelu wsp├│┼épracy bibliotek publicznych i szkolnych w celu zwi─Ökszenia poziomu i zasi─Ögu czytelnictwa w┼Ťr├│d dzieci i m┼éodzie┼╝y oraz poprawy jako┼Ťci obs┼éugi czytelniczej tych grup.

Aby powi─Ökszy─ç kliknij w obrazek

Biblioteka zaprosi┼éa do wsp├│┼épracy w tym projekcie s┼éupskie biblioteki dzia┼éaj─ůce w Szkole Podstawowej nr 2 im. T. Ko┼Ťciuszki,  Szkole Podstawowej nr 8 im. Armii Krajowej, Szkole Podstawowej z Oddzia┼éami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii oraz Gimnazjum nr 4 im. Or┼éa Bia┼éego w S┼éupsku. Bibliotekarze szkolni przygotowali wykazy ksi─ů┼╝ek, a tak┼╝e zosta┼éy opracowane dzia┼éania, kt├│re zostan─ů zrealizowane wsp├│lnie w ramach zawi─ůzanych partnerstw.

Aby powi─Ökszy─ç kliknij w obrazek

Nasz wniosek zosta┼é rozpatrzony pozytywnie, uzyskuj─ůc jedn─ů z najwy┼╝szych ocen. Na realizacj─Ö tego dzia┼éania przyznano nam dofinansowanie w wysoko┼Ťci 28 796 z┼é, a warto┼Ť─ç ca┼éego projektu to 41.134 z┼é. Og├│┼éem do biblioteki trafi blisko 1800 ksi─ů┼╝ek.

Aby powi─Ökszy─ç kliknij w obrazek

Zakup ksi─ů┼╝ek zrealizowano ze ┼Ťrodk├│w finansowych Biblioteki Narodowej w Ramach Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa. Wk┼éad w┼éasny do projektu zapewni┼éo Miasto S┼éupsk.

Wykazy ksi─ů┼╝ek zakupionych w ramach projektu zamieszczone s─ů w katalogu on-line w zak┼éadce Zestawienia, pod has┼éami: "Ksi─ů┼╝ki zakupione zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych".

loga