Akcja ÔÇ×Ksi─ů┼╝ka do domuÔÇŁ

Nowa Usługa Biblioteki
Ksi─ů┼╝ka do domu

ksiazki niebo

Miejska Biblioteka Publiczna w S┼éupsku wychodz─ůc naprzeciw potrzebom mieszka┼äc├│w miasta S┼éupsk proponuje now─ů us┼éug─Ö ÔÇ×Ksi─ů┼╝ka do domuÔÇŁ.

Akcja skierowana jest do os├│b, kt├│re ze wzgl─Ödu na stan zdrowia lub trudno┼Ťci w poruszaniu si─Ö nie maj─ů mo┼╝liwo┼Ťci bezpo┼Ťredniego korzystania z biblioteki. Ksi─ů┼╝ki dostarczane b─Öd─ů w um├│wionym wcze┼Ťniej terminie bezpo┼Ťrednio do Pa┼ästwa dom├│w

Zajmowa─ç si─Ö tym b─Öd─ů bibliotekarze oraz wolontariusze dzia┼éaj─ůcy w ramach Klubu Wolontariatu przy MBP w S┼éupsku. Us┼éuga jest bezp┼éatna.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Wypo┼╝yczalni─ů dla Doros┼éych przy ul. Grodzkiej 3.
Telefon kontaktowy: 59 840 58 37 lub 59 840 58 35

Szczeg├│┼éowe zasady dostarczania ksi─ů┼╝ek do domu okre┼Ťla

Regulamin dostarczania ksi─ů┼╝ek do domu

┬ž1

Zbiory biblioteczne b─Öd─ů dostarczane do domu osobom chorym, niepe┼énosprawnym, zamieszka┼éym na terenie miasta S┼éupska.

┬ž2

Dostarczaniem ksi─ů┼╝ek do domu b─Öd─ů zajmowa─ç si─Ö bibliotekarze oraz wolontariusze dzia┼éaj─ůcy w ramach Klubu Wolontariatu przy MBP w S┼éupsku.

┬ž3

W celu zachowania bezpiecze┼ästwa os├│b korzystaj─ůcych z akcji, bibliotekarze oraz wolontariusze odwiedzaj─ůcy zainteresowane osoby w domach zostan─ů zaopatrzeni w imienny dokument, wystawiony przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w S┼éupsku, upowa┼╝niaj─ůcy dan─ů osob─Ö do dostarczania ksi─ů┼╝ek do domu.

┬ž4

Pierwsza wizyta bibliotekarza lub wolontariusza u osoby zainteresowanej otrzymywaniem ksi─ů┼╝ek do domu, odbywa─ç si─Ö b─Ödzie w towarzystwie koordynatora lub kierownika filii usytuowanej najbli┼╝ej miejsca zamieszkania osoby zainteresowanej us┼éug─ů pn. ÔÇ×Ksi─ů┼╝ka do domuÔÇŁ.
Podczas pierwszej wizyty bibliotekarz:
ÔÇó zapozna czytelnika z Regulaminem korzystania ze zbior├│w i us┼éug MBP w S┼éupsku oraz z Regulaminem dostarczania ksi─ů┼╝ek do domu,
ÔÇó wype┼éni zobowi─ůzanie na podstawie dokumentu to┼╝samo┼Ťci, kt├│re czytelnik potwierdzi w┼éasnor─Öcznym podpisem.

┬ž5

O wszelkich zmianach dotycz─ůcych niniejszego Regulaminu oraz Regulaminu korzystania ze zbior├│w i us┼éug MBP w S┼éupsku, zainteresowani czytelnicy zostan─ů osobi┼Ťcie powiadomieni przez koordynatora.

┬ž6

Jednorazowo czytelnik mo┼╝e wypo┼╝yczy─ç maksymalnie 4 ksi─ů┼╝ki.

┬ž7

Czytelnik otrzymuj─ůcy ksi─ů┼╝ki do domu jest obowi─ůzany do ich poszanowania.

┬ž8

Skargi i wnioski czytelnicy mog─ů przekazywa─ç dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w S┼éupsku.

Słupsk, 17.09.2014 r.

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku
                        Danuta Sroka

Osoby zainteresowane otrzymywaniem ksi─ů┼╝ek do domu prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny, e-mailowy, lub przez upowa┼╝nione osoby trzecie.

Koordynatorem akcji jest Kinga Dziwisz ÔÇô kierownik
Wypożyczalni Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku