Odjazdowy bibliotekarz 2014

Na sobot─Ö 14 maja 2014 roku odby┼é si─Ö III Rajd Rowerowy Bibliotekarzy Powiatu S┼éupskiego w ramach Og├│lnopolskiej Akcji Odjazdowy Bibliotekarz.

W celu obejrzenia zdj─Ö─ç, zapraszamy do naszej galerii:

p1060732

Album Odjazdowy Bibliotekarz 2014

W dniu 14 czerwca 2014 r. odby┼é si─Ö III Rajd Rowerowy Bibliotekarzy Powiatu S┼éupskiego. Uczestnicz─ůc w rajdzie w┼é─ůczyli┼Ťmy si─Ö w og├│lnopolsk─ů akcj─Ö pn. Odjazdowy Bibliotekarz. Akcja skierowana by┼éa do bibliotekarzy, czytelnik├│w, oraz mi┼éo┼Ťnik├│w ksi─ů┼╝ek, bibliotek i rower├│w. Wyruszyli┼Ťmy spod gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w S┼éupsku ul. Grodzka 3 o godz. 10.00. Trasa wiod┼éa przez: Kr─Öp─Ö ÔÇô Skarsz├│w G├│rny ÔÇô Skarsz├│w Dolny ÔÇô D─Öbnic─Ö Kaszubsk─ů ÔÇô ┼üysomiczki (oko┼éo 22 km).

Wypraw─Ö zacz─Öli┼Ťmy od ulicy Grodzkiej, kieruj─ůc si─Ö w stron─Ö Zamku Ksi─ů┼╝─ůt Pomorskich wzd┼éu┼╝ S┼éupi i zabytkowych mur├│w miejskich z Baszt─ů Czarownic. Dojechali┼Ťmy do Parku Kultury i Wypoczynku, a nast─Öpnie szlakiem rowerowym do Kr─Öpy gdzie mijali┼Ťmy lotnisko Aeroklubu S┼éupskiego. Dalej udali┼Ťmy si─Ö drog─ů poln─ů do Skarszewa Dolnego, gdzie zwiedzili┼Ťmy Elektrowni─Ö wodn─ů na rzece Skotowie. Nast─Öpnie drog─ů przez las dojechali┼Ťmy do D─Öbnicy Kaszubskiej wprost do piekarni Domin :), a stamt─ůd obrali┼Ťmy kurs na ┼üysomiczki do Nadle┼Ťnictwa Le┼Ťny Dw├│r. Po dniu pe┼énym wra┼╝e┼ä czeka┼éo na nas ognisko (przygotowane wcze┼Ťniej przez nasze kole┼╝anki Renat─Ö i Danusi─Ö), pieczona kie┼ébasa a my oddali┼Ťmy si─Ö b┼éogiej biesiadzie nad S┼éupi─ů.
┼ü─ůcznie sp─Ödzili┼Ťmy ÔÇ×w siodleÔÇŁ ok. 8 godz. Pokonali┼Ťmy 52 km. By┼éo odjazdowo!

Dzi─Ökujemy wszystkim uczestnikom i sympatykom Odjazdowego Bibliotekarza.

Tegoroczny rajd bibliotekarzy zosta┼é obj─Öty patronatem Czes┼éawa Langa.

patronat

Iwona Gawe┼é