Spotkanie z mniejszo┼Ťci─ů ukrai┼äsk─ů

8 maja 2014 r. na Filii nr 8 MBP w Słupsku odbyło się już czwarte spotkanie w ramach projektu Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur.

Go┼Ťci spotkania przywita┼é ukrai┼äsk─ů piosenk─ů Zesp├│┼é Muzyczny Klubu Czarnego Kr─ů┼╝ka, dzia┼éaj─ůcy przy s┼éupskiej bibliotece. Imprez─Ö prowadzi┼é Dariusz Cylupa ÔÇô Przewodnicz─ůcy Ko┼éa w S┼éupsku Zwi─ůzku Ukrai┼äc├│w w Polsce, kt├│ry opowiedzia┼é o wieloletniej dzia┼éalno┼Ťci Zwi─ůzku.

Spotkanie by┼éo te┼╝ okazj─ů do poznania tradycjnego r─Ökodzie┼éa ukrai┼äskiego: haftu w wykonaniu Marty Boruszczak, tradycyjnej pisanki Rozalii Dudy i prac Tatiany S┼éojki.

Wiecz├│r ukrai┼äski w bibliotece spotka┼é si─Ö z bardzo dobrym odbiorem uczestnik├│w. Dodatkow─ů atrakcj─ů by┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç nabycia prezentowanych prac.

B.Kozera