Kaszubszczyzna w Kobylnicy

W środę, 16 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy odbyło się spotkanie pt.: Moja Kaszubszczyzna zorganizowane w ramach projektu Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur.

Tym razem biblioteka gościła panią Henrykę Jurałowicz-Kurzydło, kaszubską hafciarkę i poetkę, która jest autorką tomików wierszy „Księżyc kładzie garść światła” (2005), „Poszybuję w niebo kluczem żurawi(2008) oraz opowiadań i felietonów o tematyce wiejskiej.

Towarzyszyła jej kapela Zgoda, w której pani Henryka nie tylko gra, ale także śpiewa. Były recytacje wierszy, pieśni w języku kaszubskim, niemieckim i ukraińskim, a nawet węgierskim. Spotkanie było wyśmienitą okazją do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat haftu kaszubskiego oraz obejrzeć pięknie wyhaftowane przez panią Henrykę obrusy i serwetki.

Całości dopełniła miła atmosfera oraz wspaniali goście, m.in. Dyrektor MBP w Słupsku Danuta Sroka wraz ze współpracownikami oraz seniorki ze Słupska i z gminy Kobylnica.