Stolp-Słupsk. Wspólny dom

4 kwietnia 2014 r. go┼Ťcili┼Ťmy przedstawicieli S┼éupskiego Zwi─ůzku Ludno┼Ťci Pochodzenia Niemieckiego (SZLPN), pokoleniowo zwi─ůzanych ze S┼éupskiem i terenem powiatu s┼éupskiego.

2014-04-04 f8 mniejszo niemiecka 47

Spotkanie w Filii nr 8 przy ul. Braci Gierymskich w S┼éupsku zorganizowano w ramach projektu Biblioteka miejscem spotka┼ä wielu kultur, prezentuj─ůcego mniejszo┼Ťci kulturowe i narodowo┼Ťciowe S┼éupska.

Detlef Rach, przewodnicz─ůcy SZLPN, zaprezentowa┼é wieloletni─ů dzia┼éalno┼Ť─ç Zwi─ůzku. Spotkaniu towarzyszy┼éa wystawa fotografii i pami─ůtek ze zbior├│w Isabeli Sellheim, Honorowej Obywatelki Miasta S┼éupska.

2014-04-04 f8 mniejszo niemiecka 32

Zesp├│┼é Muzyczny Klubu Czarnego Kr─ů┼╝ka, dzia┼éaj─ůcy przy s┼éupskiej bibliotece, wykona┼é piosenk─Ö w j─Özyku niemieckim pt. Haimat. Uczniowie Zespo┼éu Szk├│┼é Samorz─ůdowych w Sycewicach, przygotowani przez Iwon─Ö Wot─Ö, zaprezentowali utwory poetyckie w j─Özyku niemieckim. Natomiast uczniowie Zespo┼éu Szk├│┼é Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Ta┼äskiego w S┼éupsku wyst─ůpili w strojach ludowych charakterystycznych dla terenu Pomorza.

Poczęstunek ufundowała Pomorska Pracownia Przyrodnicza z Miszewa, której bardzo serdecznie dziękujemy!